Veinid

Rheinhessenis, Rheini jõe vasakul kaldal Saksamaa edelaosas asub Weingut-Braunewell. Põhjast ja idast vormib piirkonda Reini jõgi, läänest Nahe jõgi ning lõunast Haardt´i mäed. Pinnas, millest võib leida lössi, lubjakivi, savi, kollast liiva ja merglit, hoiab koos Reini jõega viinamarjavääte õhtuti soojas. Tegemist on Saksamaa kõige kuivema kasvualaga, mis teeb selle üheks parimaks viinamarjakasvanduse piirkonnaks maailmas. 

Braunewell Rheinhessen on eriti tuntud oma kvaliteetveinide ja Sekt’ide poolest. Weingut-Braunewell istandustes kasvatatakse piirkonnale iseloomulikke parimaid viinamarjasorte. Valgetest sortidest on suuremas osas kasvamas Riesling ja Grauer Burgunder(Pinot Gris), vähemuses Chardonnay ja Sauvignon Blanc ning Kerner. Punastest viinamarjasortidest on enim kasvamas Spätburgunder(Pinot Noir), St. Laurent ja Merlot.

Piirkonna üheks märkimisväärseks esindajaks on viinamarjakasvatusinsener ja veiniekspert Axel Braunewell, kes võttis 17. sajandil asutatud traditsiooniderikka peremõisa koos oma naisega 1993. aastal üle. Ta võimaldas oma mõlemale pojale hariduse ja väljaõppe parimate viinamarjakasvatajate juures, mille tulemusena on pälvinud nende aastatepikkune töö 25 hektaril kuldmedaleid nii Saksamaal kui ka mujal Euroopas.

NB! Hetkel on tarneraskuste tõttu uue aastakäigu veinide transport raskendatud ja seetõttu ei saa me Teile kahjuks head veinielamust oma e-poes pakkuda. Loodame saada uue partii kevade alguses!

Näitan kõiki 11 tulemust