Veinid

Weingut-Braunewell asub Rheinhessenis, Rheini jõe vasakul kaldal Saksamaa edelaosas. Põhjast ja idast vormib piirkonda Rheini jõgi, läänest Nahe jõgi ning lõunast Haardt´i mäed. Pinnas, millest võib leida lössi, lubjakivi, savi, kollast liiva ja merglit hoiab koos Reini jõega viinamarjavääte õhtuti soojas. Seda ala kutsutakse Saksamaa kuivemaks kasvualaks, kuna aastas sajab vaid 500 mm sademeid.
BraunewellRheinhessenit loetakse parimaks viinamarjakasvatuse piirkonnaks, olles eriti tuntud oma kvaliteetveinide ja Sektide poolest. Weingut-Braunewell istandustes kasvatakse piirkonnale iseloomulikke parimaid viinamarjasorte. Valgetest Riesling ja Grauer Burgunder (Pinot Gris), vähem Chardonnay ja Savighnon Blanc, Kerner. Punastest on enim kasvamas Spät Burgunder (Pinot Noir), St. Laurent, Merlot.
Piirkonna üheks märkimisväärseks esindajaks on Axel Braunewell, kes aastal 1993 koos naise Ursulaga 17. sajandil asutatud traditsiooniderikka peremõisa üle võttis. Viinamarjakasvatusinseneri- ja veinieksperdina asetas ta põhirõhu oma mõlema poja Stefani (s. 1982) ja Christiani (s.1986) haridusele ja võimaldas neile väljaõppe parimate viinamarjakasvatajate juures.
Vanem lõpetas õpingud Pfalzis Messmeri ja Rebholzi juures, noorem oli tubli õpilane Withmanni juures Rheinhessenis ja Knipseri juures Pfalzis. Stefanil on seljataga lisaks õpingud Heisenheimi Veiniülikoolis, Christianil on need käsil alates 2009.a. Mida mõlemad vennad koos isaga 17 ha tootmispinnal korda saadavad, on pärjatud mitmete kuldmedalitega Saksamaal ja ka mujal Euroopas.