Imelised veinid Saksamaalt

Rheinhessenit loetakse Saksamaa parimaks viinamarjakasvatuse piirkonnaks, olles eriti tuntud oma kvaliteetveinide ja Sektide poolest.

Piirkonna üheks märkimisväärseks esindajaks on Axel Braunewell, kes 1993. aastal koos naise Ursulaga 17. sajandil asutatud traditsiooniderikka peremõisa üle võttis.

Viinamarjakasvatusinseneri- ja veinieksperdina asetas Axel põhirõhu oma mõlema poja Stefani ja Christiani võitjadharidusele ja võimaldas neile väljaõppe parimate viinamarjakasvatajate juures. Vanem lõpetas õpingud Pfalzis Messmeri ja Rebholzi juures, noorem oli tubli õpilane Withmanni juures Rheinhessenis ja Knipseri juures Pfalzis. Nii Stefanil kui Christianil on seljataga õpingud Heisenheimi Veiniülikoolis.

Perekond Braunewelli saavutused viinapuude kasvatamise ja veinide valmistamise valdkonnas on pärjatud mitmete autasude ja medalitega nii Saksamaal kui mujal Euroopas.

 

 

asukoht

 

Weingut-Braunewell asub Rheinhessenis, Rheini jõe vasakul kaldal Saksamaa edelaosas. Põhjast ja idast vormib piirkonda Rheini jõgi, läänest Nahe jõgi ning lõunast Haardt´i mäed. Pinnas, millest võib leida lössi, lubjakivi, savi, kollast liiva ja merglit, hoiab koos Rheini jõega viinamarjavääte õhtuti soojas. Seda ala kutsutakse Saksamaa kuivemaks kasvualaks, kuna aastas sajab vaid 500 mm sademeid.

Braunewelli istandustes kasvatakse piirkonnale iseloomulikke parimaid viinamarjasorte. Valgetest Riesling ja Grauer Burgunder (Pinot Gris), vähem Sheurebe, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Kerner. Punastest enim  Spät Burgunder (Pinot Noir), Dornfelder, Portugieser, St. Laurent, Merlot.

 

Lai veinivalik

Veinivalikust leiame tooteid alates mahuveinidest, kuni tippveinideni, mille säravamad pärlid tulevad Blume’i ja Teufelspfad’i mäenõlvadelt.

Literweine kolmnurk logog– Lihtsad veinid tüüpilistest Rheinhesseni viinamarjasortidest, igapäevaseks nautimiseks.

Gutsweine – Tüüp veine, mis on lihtsad, samas märkimisväärsed joogiveinid. Südamega toodetud veinid, mida võib nimetada Braunewelli ukseks veinimaailma.

Ortsweine (Terroirweine)– Essenheimi piirkonna pärlid. Nende veinide puhul võib esiplaanile tuua Essenheimi omanäolise pinnase – Lubjakivi- Mergel- Kollane liiv. Kui see balansseerida marjadest tuleva rikkaliku puuviljaaroomiga, saame väärt veinid, mis on heaks kaaslaseks igale toidule.

Langeweine – Niinimetatud suured tippveinid. Omavahel on seotud suurepärane mineraalsus, kompleksne täidlus ja elegantsus. Need on veinid parimatelt mägedelt, Elsheimist- BLUME ja Essenheimist- TEUFELSPFAD, käsitsi korjatud Riesling ja Burgunder. Maitse- ja aroomibuketilt on nad sügavad ja ekstreemsed.